Hamiltonu Velika nagrada Malezije

Luis Hamilton

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobijedio je danas u trci Formule jedan za Veliku nagradu Malezije na stazi Sepang. Hamilton je do prve pobjede došao za sat, 40 minuta, 25 sekundi i 974 stotinki. To je njegova prva pobjeda još od trke u Mađarskoj prošle godine.

Drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg, sa zaostatkom od 17,313 sekundi. To je prvi put od 1955. godine i trke u Italiji da su vozači Mercedesa na jednoj trci osvojili prva dva mjesta.

Treći je kroz cilj prošao četvorostruki uzastopni šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula sa 25,534 sekunde zaostatka.

Četvrto mjesto zauzeo je vozač Ferarija Fernando Alonso, peti je bio Niko Hilkenberg iz Fors Indije, a šesto mjesto zauzeo je Dženson Baton iz Meklarena.

Bodove su još osvojili vozači Vilijamsa Felipe Masa i Valteri Botas, Kevin Magnusen iz Meklarena i Denis Kvajt iz ekipe Toro Roso.

Vozači, zvaničnici i navijači su prije trke minutom šutnje odali poštu putnicima malezijskog aviona, koji je nestao 08. marta. Vozačima je na kacigama bila ispisana poruka: “Molimo se za avion MH370″.

Naredna, treća trka u šampionatu, na programu je 06. aprila za Veliku nagradu Bahreina u Manami.

Poredak vozača i konstruktora u šampionatu Formule 1

Poredak vozača i konstruktora poslije današnje trke Formule jedan za Veliku nagradu Malezije: