Kostarika nakon preokreta senzacionalno savladala Urugvaj!

Kostarika, UrugvajDočekali smo i prvu senzaciju na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Kostarika je u prvoj utakmici u grupi D savladala favorizovani Urugvaj sa 3:1 nakon preokreta.

Urugvajci, za koje nije nastupio roviti Luis Suarez, su vodili pogotkom Edisona Cavanija iz jedanaesterca u 24. minuti, no za samo tri minute igre u drugom poluvremenu ispustili su prednost.

Prvo je Joel Campbell u 54. minuti poravnao na 1:1, a u 57. je na semaforu stajalo 1:2, jer je Fernanda Musleru savladao Oscar Duarte.

Selektor Urugvaja do kraja je bacio sve karte u napad, no uzalud. Štaviše, borbeni Kostarikanci potvrđuju tri boda u 84. minuti kada je pogodio Marco Urena.

Urugvaj je kraj utakmice dočekao sa deset igrača, jer je u sudijskoj nadoknadi vremena direktan crveni karton zaradio Maximiliano Pereira.

U drugoj utakmici grupe D od ponoći igraju Engleska i Italija.

Posted by on 2014-06-15. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.