Šest prirodnih “boraca” protiv prehlade

čajZdrava i uravnotežena ishrana veoma je važna za naše zdravlje, kako bi organizam uspio da se odbrani od sezonskih virusa i bakterija. Otkrivamo vam koje namirnice bi trebalo da jedete kako biste brzo i lako ozdravili.

Čaj ili topla limunada
Već je dobro poznato da čaj pomaže kod grlobolje.

Zeleni čaj je posebno koristan jer je bogat antioksidansima, a upravo oni pružaju potporu organizmu u borbi protiv infekcije.

Takođe, pomoći će vam i topla limunada. Citrusi imaju puno vitamina C, a mekani sloj narandže, limuna ili grejpa sadrži flavonoide koji će osnažiti imunitet.

Pileća supa
Pileća supa se smatra tradicionalnim lijekom jer, ne samo što je topao i hranljiv obrok, već naučnici tvrde kako postoje dokazi da ona pomaže u smanjenju aktivnosti ćelija koje su odgovorne za respiratorne probleme.

Crno vino
Vjerovali ili ne, i crno vino je dobar saveznik u borbi protiv prehlade.

Crno vino sadrži antioksidanse koji pomažu organizmu u borbi protiv infekcije, posebno disajnih puteva. Ipak, budite oprezni! Ako pijete tablete, alkohol ne dolazi u obzir, prenose Nezavisne.

Začinjena hrana
Možda će vam izmamiti suze, ali začinjena hrana će nos učiniti prohodnijim.

Zato se slobodno prepustite renu ili ljutim papričicama.

Đumbir
Istraživanja su pokazala da je đumbir nevjerovatno djelotvoran u sprečavanju i smirivanju mučnina ili drugih želučanih tegoba poput zatvora, nadutosti i povraćanja. U slučaju ovih problema, popijte šoljicu čaja od đumbira.

Dokazano je i da je đumbir odličan saveznik u borbi protiv prehlade i gripe, a kombinacija đumbira, limuna i meda pobjeđuje sve infekcije.

Soda bikarbona
Soda bikarbona je vrlo čest sastojak medikamenata za smirivanje želuca.
Rastvorite jednu kašičicu sode bikarbone u čašu vode i ispijte.

Miks vode i sode bikarbone predstavlja jeftin i praktičan lijek za smirivanje želuca, ali i crijeva, što se često javlja kao popratni simptom različitih zdravstvenih stanja.

Posted by on 2014-11-27. Filed under Magazin, Zdravlje & Ljepota. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

You must be logged in to post a comment Login