Sevilla treći put zaredom pobjednik Evropske lige

SevillaNogometaši Seville osvojili su naslov pobjednika UEFA Evropske lige.

Sevilla je u finalu na stadionu St. Jacob Park u Baselu pobijedila Liverpool s 3:1 (0:1) i treći put u nizu, a peti ukupno, došla do naslova u ovom takmičenju.

Španski tim je do pobjede došao zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu u kojem su igrači tog tima u potpunosti nadigrali Engleze.

Liverpool je terensku inicijativu u prvom poluvremenu krunisao golom Daniela Sturridgea u 35. minuti.

No, Sevilla je u nastavku preuzela kontrolu i došla do preokreta. Već u prvoj minuti drugog dijela igre Kevin Gameiro je pogodio za izjednačenje, a golovima Cokea u 64. i 70. minuti Sevilla je došla do velike pobjede koja joj je, osim pobjedničkog pehara, donijela i nastup u Ligi prvaka naredne sezone.

Liverpool je ostao bez trofeja ove sezone i u narednoj neće nastupiti u evropskim takmičenjima s obzirom na to da je u engleskom prvenstvu osvojio tek osmo mjesto.

Posted by on 2016-05-19. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.