Zmajevi remizirali sa reprezentacijom Austrije

BiH-Austrija

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno sa selekcijom Austrije.

Utakmica koja se igrala na stadionu ”Ernst Happel” u Beču počela je ispitivanjem snaga i nešto laganijom igrom obje ekipe.

Selektor BiH mehmed Baždarević na teren je izveo drugačiji sastav u odnosu na zadnju kvalifikacijsku utakmicu protiv Andore.

BiH je u toku prvog poluvremena uspjela uputiti samo jedan šut prema golu Austrijanaca, to je učinio Izet Hajrović u 6. minutu susreta iz slobodnog udarca, ali ni domaći tim nije imao mnogo više prilika.

Domaći su ozbiljnije zaprijetili u 17. minutu iz slobodnog udarca koji je izveo Zlatko Junuzović. Njegov udarac bez većih problema brani Begović.

Ipak, Austrija je uspjela iskoristiti jednu od dvije ozbiljnije prilike koju je imala u prvom poluvremenu i na odmor otići s prednošću od 1:0. Naime, u 34. minutu Marc Janko postiže gol na asistenciju Junuzovića i postavlja rezultat prvog poluvremena.

Naš tim je odlično otvorio drugo poluvrijeme. Bešić je sjajno počeo akciju, a Izet Hajrović je pogodio za izjednačenje rezultata 1:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 1:1.

Posted by on 2015-04-01. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.