ZOI: Norveškim skijašima zlato u kros kantri štafeti 4×10 kilometara

Norvežani zlatni u štafeti

Norveški skijaši osvojili su danas zlatnu medalju u kros kantriju u štafeti 4 x 10 kilometra na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Norveška je pobijedila rezultatom sat, 33 minuta i 4,9 sekundi. Za Norvešku su nastupili Didrik Tenset, Martin Jonsrud Sandbi, Simen Hegstad Kruger i Johanes Hesflot Klaebo.

Takmičari iz Rusije osvojili su srebro sa 9,4 sekunde zaostatka, dok je Francuska osvojila bronzu sa zaostatkom od 36,9 sekundi.

Norveška je u Pjongčangu osvojila pet od osam zlatnih medalja u cross country-u kantriju, a ukupno 11.

Posted by on 2018-02-18. Filed under Olimpijske igre, Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.