Zrinjski i Maribor odigrali bez golova

Zrinjski, MariborBosanskohercegovački prvak Zrinjski i slovenski prvak Maribor odigrali su 0:0 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka, pa će odluka o prolasku pasti za osam dana u Mariboru.

Pred oko 5.000 ljudi u Mostaru Zrinjski je odigrao dobru utakmicu protiv favoriziranog gosta proputivši priliku da možda i pobijedi favorizovanog gosta, s obzirom na prikazanu igru.

Treba reći da je Zrinjski sudijsku nadoknadu odigrao s igračem manje jer je Muminović dobio drugi žuti, a zatim i crveni karton zbog simuliranja.

Zanimljivo, od čak deset prinova za novu sezonu od prve minute u ovoj utakmici nastupio je samo jedan – Matija Katanec i odigrao odličan meč. U drugom dijelu ušli su Deni Simeunović, te dvije prinove – Dženan Durak i Krešo Kordić.

U prvom poluvremenu Zrinjski je bio taj koji je dominirao i stvarao prilike, no najbolju šansu ipak je propustio Maribor. U 23. minuti Ibraimi je šutirao po zemlji i lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj stative domaćina. Najbolju priliku za Zrinjski propustio je Danijel Stojanović koji je iz blizine šutirao pravo u golmana gostiju Handanoviča.

U drugom dijelu ritam igre je opao. Mostarci su imali nekoliko prilika preko Pehara i Nikolića, a Slovenci su prijetili uglavnom izvana. U jednom kontranapadu u završnici Muminović je pokušao iznuditi prekršaj i zaradio je drugi žuti, pa je stvorio velike probleme svom treneru u revanšu.

Posted by on 2014-07-16. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.