Njemačka ponizila Brazil sa 7:1

Njemačka, BrazilU polufinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva u Belo Horizonteu nogometaši Njemačke ponizili su domaću selekciju Brazila. Njemci su slavili sa “nevjerovatnih” 7:1.

Njemci su utakmicu koja će ući u historiju šokirala Brazil i postigla čak pet golova u prvih 29 minuta utakmice. Nevjerovatna četri pogodka Njemci su postigli u periodu od 23 do 29 minute.
Prvi gol za Njemačku postigao je Thomas Muller u 11.  minuti, a potom se u 23. minuti u strijelce upisao Miroslav Klose, koji je tim pogotkom s ukupno 16 golova prestigao Ronalda i postao najbolji strijelac u historiji svjetskih prvenstava. U 24. i 26. minuti dva je pogotka postigao Toni Kroos, “brazilsku bruku” u prvom poluvremenu okončao je Sammy Khedira u 29. minuti.

U drugom poluvremenu, na 6:0 povećao je Andre Schuerrle u 69 .minuti, da bi isti igrač u 79. minuti postigao i najljepši pogodak utakmice za 7:0.  Počasni pogodak za domaćina postigao je Oscar u 90. minuti.

Ovo je Njemačkoj osmi plasman u finale SP-a, a naslov su osvajali tri puta  (1954., 1974. i 1990. godine). Brazil je ostao na šest finala i pet naslova.

Njemačka će u finalu igrati sa bolji iz dvoboja Argentine i Holandije koji se igra u srijedu u Sao Paolu.

Posted by on 2014-07-09. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.