Široki se učvrstio na vrhu tabele, poraz Sarajeva u Vrapčićima

Fudbalski savez ČeškeNogometaši Širokog Brijega su u susretu 18. kola Premijer lige BiH danas u gostima savladali Vitez s 3:1.

Tri gola za Široki Brijeg postigao je Wagner (12., 77., 83.), dok je jedini gol za Vitez postigao Smriko (76.).

Široki Brijeg se 12. pobjedom u sezoni učvrstio na čelu tabele sa pet bodova prednosti nad Sarajevom, koje je danas u derbiju u Vrapčićima poraženo od Veleža sa 2:0.

Janković je Velež doveo u vodstvo u 47. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Haurdić u 58. minuti.

Zanimljivu utakmicu u Tuzli su odigrali Sloboda i Olimpic, a domaći su slavili sa 2:1 zahvaljujući golu Zebe u posljednjoj minuti sa bijele tačke.

Olimpic je poveo u 9. minuti golom Figureida, a izjednačio je Mujić u 40. minuti. Pobjedu Tuzlacima donio je Zeba u finišu meča iz penala, što mu je prvi pogodak u dresu Slobode.

Nogometaši Mladosti upisali su tek treću pobjedu u sezoni, a u gostima su slavili protiv Drine sa 2:0.  Marković je u 28. minuti u vodstvo doveo posljednjeplasiranu ekipu na tabeli, a konačnih 0:2 postavio je Komarčević desetak minuta kasnije.

Posted by on 2015-03-22. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.