De Bruyne i Lukaku nakon produžetaka poslali SAD kući

Belgija, SADReprezentacija Belgije posljednji je četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Brazilu. U večerašnjoj utakmici Belgijanci su nakon produžetaka savladali SAD sa 2:1.

U regularnih 90 minuta utakmice nije bilo pogodaka, iako je Belgija bila daleko nadmoćnija ekipa na terenu. Ipak, Amerikanci su na golu imali raspoloženog Tima Howarda koji je branio sve.

No, već u trećoj minuti prvog produžetka Kevin de Bruyne je doveo Belgiju u vodstvo, da bi u 105. rezervista Romel Lukaku povisio na 2:0.

Činilo se da je time pobjednik bio riješen, kada je u drugoj minuti drugog produžetka Julian Green smanjio na 1:2. Imali su Amerikanci do kraja dvije stopostotne prilike da izbore jedanaesterce, no uprkos velikim naporima i borbenosti u tome nisu uspjeli.

U četvrtfinalu će Belgija igrati protiv Argentine.

Parovi četvrtfinala:
Francuska – Njemačka (4. juli, 18 sati)
Brazil – Kolumbija (4. juli, 22 sata)
Argentina – Belgija (5. juli, 18 sati)
Holandija – Kostarika (5. juli, 22 sata)

Posted by on 2014-07-02. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.