Košarkaši BiH večeras u Sarajevu, doček ispred Vječne vatre

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će doputovati u Sarajevo iz Kaunasa, gdje je na Evropskom prvenstvu osvojila prvo mjesto.

Dolazak zlatnih košarkaša na sarajevski aerodrom očekuje se oko 19.30 sati, a nakon toga bit će im priređen svečani doček ispred Vječne vatre gdje se očekuje dolazak velikog broja navijača.

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je naslov prvaka Evrope u konkurenciji igrača do 16 godina, čime je ostvarila najveći uspjeh u historiji bh. reprezentativne košarke. U finalu su mladi bh. košarkaši pobijedili domaćina Litvaniju sa 85:83.

Posted by on 2015-08-17. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.