Njemačka tek nakon produžetaka slomila Alžir i prošla u četvrtfinale SP-a

Njemačka,Alžir

Njemačka – Alžir

Njemačka reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pošto je u Porto Alegreu savladala Alžir sa 2:1 nakon produžetaka. Selkecija koju sa klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić hrabro se suprotstavila favorizovanom rivalu.

Pogotke vrijedne plasmana u četvrtfinale za Elf postigli su rezervista Andre Schuerrle u 92. i Mesut Oezil u 120. minuti, dok je utješni pogodak za afričkog predstavnika postigao Abdelmoumene Djabou u 120. minuti.

Njemačka je šesta reprezentacija koja je izborila nastup u četvrtfinalu SP-a. Iako su uoči susreta važili za apsoultne favorite i očekivala se njihova lagana pobjeda, Nijemci su do trijumfa došli dosta teško. Alžir se pokazao kao izuzetno težak protivnik za favorizirane Nijemce, čak su Vahini izabranici u pojedinim trenucima bili bolji tim na terenu.

Nogometaši Njemačke imali su terensku inicijativu većim dijelom susreta, posebno u drugom poluvremenu kada su stvorili mnogo više prilika za pogodak od svojih protivnika. No, junak reprezentacije Alžira bio je golman Rais M’Bolhi koji je nekoliko puta odličnim intervencijama spasio svoj gol.

S druge strane, nogometaši Alžira su iz kontranapada pokušavali ugroziti gol Njemačke, a nekoliko puta su bili blizu pogotka. Ipak, siguran na golu Njemačke bio je Manuel Neuer.

Bila je ovo prva pobjeda Njemačke protiv Alžira u njihovom trećem međusobnom susretu. Za plasman u polufinale Njemci će igrati protiv Francuske.

Posted by on 2014-07-01. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.