Široki izgubio od Mlade Boleslav sa 2:1

Fudbalski savez ČeškeNogometaši Širokog Brijega izgubili su u prvom susretu 2. pretkola Evropske lige od češke ekipe Mlade Boleslav s 2:1.

Široki je odigrao odličnu utakmicu protiv ekipe koja je važila za favorita u ovom dvomeču.

Iako su domaći nogometaši imali inicijativu tokom prvog poluvremena, Široki je uspio zaustaviti napade Čeha, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku utakmice, tačnije 51. minutu, Širokobriježani dolaze do vodećeg pogotka, a strijelac je nakon odlične kontre predstavnika BiH bio Goran Zakarić.

Od tog trenutka Česi su krenuli mnogo ofanzivnije napadati gol Širokog, a izabranici Slavena Muse nisu uspjeli izdržati do kraja susreta.

Za Mladu Boleslav izjednačujući pogodak postigao je Jiri Skalak u 68. minutu, dok je Michal Duris osam minuta kasnije donio pobjedu svom timu.

U svakom slučaju, Široki ima aktivan rezultat pred revanš susret koji će biti odigran za sedam dana u BiH.

Posted by on 2014-07-18. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.