Evropska liga: Juventus korača ka finalu

Juventus Fudbaleri Juventusa nezadrživo jure ka finalu UEFA Liga Evrope koje će biti odigrano u njihovom gradu, Torinu.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici savladali sz Lyon na Gerlandu i tako napravili veliki korak ka prolazu u polufinale.

Pobjednik je riješen u finišu utakmice kada je mrežu odličnog Lopeza pogodio Bonucci nakon nespretne reakcije odbrane Lyona poslije kornera Juventusa.

Veliki posao u prvom meču obavili su i fudbaleri Basela koji su pred domaćim navijačima deklasirali Valenciju rezultatom 3:0. Švicarci slave dvostrukog strijelca Delgada, koji je mrežu Guaita pogađao u 34. i 38. minuti. Veliku prednost Baselu uoči revanša osigurao je Stocker pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Uspješna su bila i dva portugalska tima, koji su ostvarili minimalne pobjede protiv Seville, odnosno Alkmaara. Porto je na Dragau ugostio Sevillu, a domaćin je u vodstvo došao nakon što je Mangala iskoristio odličnu asistenciju Quaresme. Mogao je Porto dotući Špance, ali Quaresma, Defour i Varela nisu bili precizni.

Benfica je slavila na gostovanju kod AZ Alkmaara. Nakon nesadržajnog prvog poluvremena gostima su bile dovoljne tri minute da dođu do vodstva, a strijelac je bio Eduardo Salvio.