Iran savladao Maroko autogolom Bouhaddouza

Nogometaši Irana savladali su selekciju Maroka s 1:0 u prvom susretu B-grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Iran Maroko

Iran Maroko

Iran je u ovom meču slavio više sretno nego spretno, nakon što je u 95. minutu Bouhaddouz postigao autogol i donio pobjedu protivničkoj selekciji.

Maroko je u ovom meču imao više od igre, igrao je lijepše i kontrolisao tok susreta, dok se s druge strane Iran okrenuo odbrani i kontranapadima.

Iran je takvom igrom u nekoliko navrata ozbiljno ugrozio Maroko, a odličnu priliku iz takve situacije u 43. minutu imao je Azmoun koji je sam izašao pred golmana Munira, koji je ipak uspio odbraniti svoj gol.

U drugom poluvremenu velikih prilika nije bilo, a kada je izgledalo da će utakmica okončati remijem, Bouhaddouz postiže autogol za veliko slavlje Iranaca.

U drugom susretu B-grupe u 20 sati igraju Španija i Portugal.

Posted by on 2018-06-15. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.