Liga prvaka: Bez pobjednika na Old Traffordu i Nou Campu

Liga prvakaU prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka na Nou Campu i Old Traffordu nije bilo pobjednika, s obzirom na to da su oba susreta završena rezultatom 1:1. Atletico je uspio ostati neporažen protiv Barcelone u gostima, koja je stizala rezultat, dok je United, golom Vidića, vodio svega devet minuta.

Povrede Piquea i Coste

Barcelona i Atletico su na Nou Campu odigrali gotovo negledljivo prvo poluvrijeme u kojem su tek vrijedne pomena bile prinudne zamjene. Katalonci su već u 12. minuti, zbog povrede, ostali bez Piquea, dok je Simeone mijenjao u 29. minuti, također zbog povrede, i to svog najboljeg napadača Diega Costu, umjesto kojeg je ušao Diego.

Upravo je Diego i načeo mrežu Pinta u 56. minuti, sjajnim pogotkom sa 20-ak metara. Veznjak Madriđana šutirao je pored Xavija, a lopta je završila gotovo u rašljama Barceloninog gola. Ipak, slavlje gostiju nije predugo trajalo, s obzirom na to da je Neymar, na odlično dodavanje Inieste, uspio postići pogodak u 71. minuti za poravnanje.

Na Old Traffordu, također, u prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Vodstvo Bayerna, nakon udarca Robbena, fantastičnom intervencijom spriječio je De Gea, a na drugoj strani briljantan je bio Neuer, koji je u situaciji jedan na jedan odbranio lob Welbecka.

Bayern oslabljen

Međutim, nastavak donosi pogotke. U 58. minuti Rooney je izveo korner, a kapiten Uniteda Vidić sa sedam-osam metara postiže pogodak za vodstvo Manchestera. Baš kao i na Nou Campu, ubrzo je uslijedilo izjednačenje, a kreirali su ga devet minuta poslije Mandžukić, koji je ušao svega nekoliko minuta ranije, te Schweinsteiger. Hrvatski reprezentativac je, naime, glavom spustio loptu veznjaku Bayerna, koji hvata volej i matira De Geu.

Uprkos postignutom pogotku, meč na Old Traffordu neće ostati u najboljem sjećanju Schweinsteigeru, koji je u finišu susreta dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i neće ga biti u revanšu na Alianz Areni, baš kao ni Javi Martineza.

Posted by on 2014-04-02. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.