Liverpool i Sevilla u finalu Evropske lige

fudbal

fudbal

Nogometaši Liverpoola i Seville igrat će u finalu UEFA Evropske lige.

Liverpool je u uzvratnom susretu polufinala večeras na Anfieldu pobjedio Villarreal s 3:0 te s ukupnih 3:1 izborio plasman u finale.

Golove su postigli Bruno Soriano (7.-autogol), Daniel Sturridge (63.) i Adam Lallana (81.).

Sevilla je na svom terenu pobijedila Šahtar s 3:1. U prvom meču u Ukrajini nije bilo pobjednika (2:2) te je španski klub s ukupnim rezultatom 5:3 izborio dalji plasman.

Sevilla je povela u 9. minuti golom Kevina Gameira. Izjednačio je Eduardo u 44. minuti, a pobjedu španskom timu donijeli su Kevin Gameiro i Mariano golovima u 47., odnosno 59. minuti.

Finale će biti odigrano 18. maja u Baselu.

Posted by on 2016-05-06. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.