Peruanci u polufinalu Copa Americe

fudbal

fudbal

Nogometaši Perua plasirali su se u polufinale južnoameričkog prvnstva Copa America. Peruanci su u drugom četvrtfinalu pobijedili Boliviju s 3:1 (2:0).

Utakmicu je obilježio peruanski napadač Paolo Guerrero, koji je postigao hat-trick i donio pobjedu svom timu. Guerrero je postigao prvi gol u 20. minutu, a ponovo savladao je golmana Bolivije Romela Quinoneza tri minuta kasnije. Pobjedu Perua potvrdio je u 74. minutu kada je postigao svoj treći gol na utakmici.

Počasni gol za bolivijsku reprezentaciju iz penala je postigao Martins Moreno.

Peru je osvajao naslove prvaka Južne Amerike 1939. i 1975. godine. U polufinalu će igrati protiv domaćina takmičenja – selekcije Čilea.

Preostali parovi četvrtfinala su Argentina – Kolumbija i Brazil – Paragvaj.

Posted by on 2015-06-26. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.