Svjetsko prvenstvo u košarci: Srbija i SAD za zlato!

košarkaKošarkaške reprezentacije Srbije i Sjedinjenih Američkih Država igrat će u finalu Svjetskog prvenstva u Španiji.

Nakon što su Amerikanci sinoć razbili Litvaniju, večeras je Srbija u drugom polufinalu savladala Francusku rezultatom 90:85 i tako će nakon 2002. godine opet igrati za zlatnu medalju.

Sjajni Teodosić
Iako su tokom cijele utakmice vodili, čak i 18 razlike, igrači Saše Đorđevića umalo su u finišu sve uprskali.

Srbija je ključnu prednost ostvarila krajem prve i početkom druge četvrtine kada fenomenalni Miloš Teodosić i Nikola Raduljica sa devet uzastopnih poena svojoj reprezentaciji donose ogromnih 30:15.

U 17. minuti prednost je porasla i na 43:25. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 46:32. Pokazalo se to krupnim zaostatkom za trikolore, koji su do kraja uspjeli prići na minus dva, ali konačnog preokreta nije bilo.

Iako je Francuska u trećoj četvrtini igrala dobru odbranu, velike koristi od toga nisu imali , jer je škripalo u napadu – i ovih deset minuta pripalo je Srbiji 15:14.

Činilo se da će posljednja dionica biti rutina za Srbiju, a onda je sredinom perioda rezultat na semaforu pokazivao 65:61. Prvo je Batum pogodio jedno slobodno bacanje, da bi poslije skoka u napadu Furnier trojkom potpuno vratio neizvjesnost u meč.

Drama u finišu

Prava drama odvijala se u finišu – na 17 sekundi prije kraja Ertel jednim od dva slobodna bacanja vraća Francusku na samo minus 2 – 82:84! Poslije prekršaja, na drugoj strani oba bacanja podogio je Kalinić (82:86).

Potom je Batum napravio faul u napadu, siguran sa linije slobodnih bacanja bio je Bjelica i tako osigurao pobjedu Srbiji, uprkos tome što je na drugoj strani svoju osmu trojku pogodio Batum.

Posljednje poene na utakmici, opet sa penala, postigao je Simonović.

U redovima pobjednika najefikasniji je bio Teodosić sa 24 poena (18 u prvom poluvremenu). Na drugoj strani sjajan bio Batum sa 35 poena, dok je Boris Diaw dodao 13 poena uz 10 skokova.

Finale se igra u nedjelju u Madridu u 21 sat.

Posted by on 2014-09-13. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.